Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi | Esthetic Science Center | Estetik Bilim Merkezi


about
Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi

 Sakal ve bıyık ekimi işlemi erkeklerde sakalların ve bıyıkların çıkmama durumu olan köselik, bıyıklarda ve sakallarda seyreklik ve bölgesel dökülme sorunları yaşayan kişilerin başvurduğu yöntemlerin başında gelmektedir.Doner olarak tabir ettiğimiz Saç ekiminde de kullanılan başın arka, ensenin üst kısmı, iki kulak arasında kalan saç kökleri alınarak sakal ve bıyık ekimi işlemi gerçekleştirilir.

Sakal ve bıyık ekiminin saç ekiminden farklı olduğu noktalar vardır. Bunlar; donör alanlardan birli kökler seçilerek sakal veya bıyığa ekim işi gerçekleştirilmeli çoklu kökler kesinlikle kullanılmamalıdır. Kanal açısına dikkat edilmeli ve açı yatık bir biçimde olmalı. Köklerin yönüne tek tek özenle dikkat edilmeli. Üzerinde durulması gereken noktalardan biri ise sakal ve bıyık ekimi hassas bir işlem olduğu için 2000 greft ve üzeri ekimlerde operasyon iki ayrı güne bölünmelidir. 

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrası 

Sakal ve bıyık ekimi operasyonundan sonra iyileşme süreci kolay olup ekim işleminden sonra oluşan kabuk ve kızarıklar 7-10 gün arasında geçmiş olur. Tamamen iyileşme süresi ise 10. gün sonrasıdır. Ekim işleminden 15 gün sonrasında sakallar ve bıyıkların makasla kısaltılması veya tam tersi uzatılmasında bir sorun yoktur.

Tıraş işlemi ise köklerin iyice tutunması açısından ekimden 1 ay sonra yapılmalıdır. Ekimden 1-2 ay gibi bir süre sonra sakallarda ani bıyıklar ekimden 2 ay sonrasında yenide çıkmaya başlarlar.

SIKÇA SORULAN SORULAR