Kol ve Bacak Germe | Esthetic Science Center | Estetik Bilim Merkezi


about
Kol ve Bacak Germe

Sarkan Kol Ve Bacaklar Derdiniz Olmasın
 
Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücudun elastik yapısının bozulması cildin gevşemesi, sık kilo alıp vermek, hareketlerin yavaşlamasıyla birlikte ve obezite cerrahisi sonrası hızla verilen kilolar kol ve bacaklarda sarkmalar meydana getirmektedir.Kadın ve erkeklerin sarkan görüntülerine estetik görünüm kazandırmak amacı ile çeşitli teknikler geliştirilmiştir. 
 Sarkan kol ve bacaklar kişiyi mental anlamda etkilemekte, çözüm arayışlarına yöneltmektedir.
 
Kol Germede Teknikler
 
 Kolda meydana gelen sarkmalar için genel anlamda  iki teknik uygulanmaktadır. Bunlar;liposuction(vaser vede lazer) vede cerrahi yöntemdir.Bu her iki yöntem sarkmaların boyut ve durumuna göre tek tek yahut her iki yöntemin bir arada kullanılmasına olanak sağlar.
 Lazer vede vaser liposuction yönteminde herhangi bir iz kalması söz konusu olmaz.cerrahi yöntemde zamanla azalacak olsada vertikal bir iz görünümü oluşturur.İnce bir iz olmasına rağmen,bu noktada tercih hakkı kişinin kendisine bırakılmaktadır.
 Lazer  veya vaser liposuction yaptıran kişiler, iz sorunu yaşamaz fakat 2 hafta süreyle korse kullanmak zorundadırlar. Bu işlem zorunludur

SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Ameliyat öncesi değerlendirme nasıldır?

  Eğer kol germe ameliyatı düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken bir estetik plastik cerrahi uzmanına başvurmak olacaktır. Ameliyat öncesi cerrahınız sizi değerlendirecek ve çıkarılacak kısımların kalemle tasarımını yapacaktır. Ameliyat sonrası durumunuzla karşılaştırmak için kolun görümünü içeren fotoğraflarınız çekilecektir.

 • Ameliyat nasıl yapılır? Ne kadar sürer?

  Kol germe genel anestezi ile yapılan ameliyatlardır. Sarkan kısımlarının çıkarılması ve dikişle kapatılması ile ameliyat sonlandırılır. Ameliyat süresi ortalama 1.5 saattir.

 • Ameliyat sonrası neler yaşanır?

  Genellikle aynı gün içinde taburcu edilirsiniz. 1 hafta sonra ağır bir işte çalışmadığınız sürece işinize dönebilirsiniz.

 • Kol germe ameliyatı başka ameliyatlarla kombine edilebilir mi?

  Bu ameliyat, meme dikleştirme karın germe uyluk germe gibi ameliyatlarla kombine edilebilirler.

 • Ameliyat sonrası iz kalır mı?

  Bu ameliyatın en olumsuz özelliği kolun arkasında oluşan izlerdir. Zamanla solan ve deri rengine dönen bu izler kolun açıkta kalan kısmında olduğu için kişiyi rahatsız edebilir. Kolda sarkma mı yoksa operasyon izleri mi sizi daha çok rahatsız eder sorusuna sarkma cevabı veriyorsanız kol germe ameliyatı için uygun adaysınız.