Kaş Ekimi | Esthetic Science Center | Estetik Bilim Merkezi


about
Kaş Ekimi

 

Bir bireyin yüzünün gösterişini belli eden bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların gösterişli ve bakımlı olmas önem taşımaktadır. Bir kadın için özelikle kaşlarının görünümü, şekli ve sıklığı önem taşımaktadır. Bazı kadınların kaşlarının seyrek olması, biçimsiz olması kişide rahatsızlık uyandırmaktadır. Bu durumu yaşayan kadın, kaş ekimi işlemi sayesinde kaşlarını düzene sokabilmektedir.
 
Kaş ekimi, erkeklerin sakal ve bıyık ekimi işleminin tekniğiyle aynı olarak bilinmektedir. Seyrek olan noktaların tespit edilip, dikkatli bir çalışma sonrasında ekim işleminin yapılması gerekmektedir. Bu konuda uzman bir kişinin önünde bulunmanız önemlidir. İşini bilmeyen kişiler tarafından yapılan kaş ekim işlemi, olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Kaş Ekiminde Gereken Özenin Gösterilmesi

Kaş ekim işlemi basit bir işlem olmasına karşılık, büyük bir özen istemektedir. Kıl köklerinin yönlerinin doğru belirlenmesi ve greftlerin uyum içerisinde olması büyük önem arz eder. Bazı kişiler, kaş ekimi yapıldıktan sonra kaşların uzayıp uzamayacağı konusunda merak duymaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda, kaş ekimi yapıldığında kaşlarınız uzadığı görülmektedir. Bunun nedeni ise; kaş ekimi için alınan kıl köklerinin enseden sağlanıyor olmasıdır.

Ekim İşleminin Yapılması

Kaş ekim işlemi gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra tamamlanmaktadır. Bu işlemin yapılması için sadece 1 gün gibi kısa bir süre yeterli olmaktadır. Kaş ekiminizi yaptırdıktan sonra kaşlarınızı düzenli bir şekilde, belirli aralıklar kestirmeniz gerekir. Bu işlemi yapmanız bir zorunluluk olarak size aktarılmaktadır. Kaç ekimi yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat etmeli, üzerinize düşeni en iyi şekilde yapmalısınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR