Fue Saç Ekimi | Esthetic Science Center | Estetik Bilim Merkezi


about
Fue Saç Ekimi

 

Fue Saç Ekimi Uygulaması ve Fiyatları

İnsan hayatında özellikle stres kaynağı dışında hormonal sıkıntılar,beslenme problemleri,herhangi bir nedenle oluşmuş yanıklar,kanser tedavileri sonrası ve kimyasal içerikli maddelerle tanışmış olan hayatların saç dökülme sorunu önemli oranda baş göstermektedir.  
 
Bu nedenler başta olmak üzere saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde görülen en önemli estetik sorun olarak önemini her daim korumuştur. Saç ekim uzmanları tarafımızdan özenle  hijyenik ve steril ortam oluşumunu sağlayan hastane çatısı altında ameliyathane ortamında FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) tekniği kullanılarak saç ekim işlemi yapılır.
 
FUE (foliküler ünite ekstarksiyonu) tekniği kısaca özetlemek gerekir ise ;
 
 Genetik olarak  dökülmeme özelliğine sahip ensenin üst bölümünü oluşturan saç köklerinden 0.6 - 0.8 mm çap orananındaki punc tercihimizle tek tek mikromotor yardımıyla greftlerimiz alınarak saçsız bölgeye daha uygun olan slit yada perkütan kanal açma işlemi tercihinin ardından saç greflerinin nakil işlemidir ve %100 sonuçları memnuniyet içermektedir bu yöntem daha önce kullanılan FUT(foliküler Ünite Transplantasyonunu) yönteminin artık günümüzde kullanılmamasına neden olmuş,izsiz estetik bir görünüm kazandırmıştır.
 
 
  Saç nakli için yaş sınırı yoktur. Saç ekimi için uygun greft sayısı ve yapısına sahip olan tüm erkek ve kadınlarda saç ekim uzmanları tarafından genel anesteziye ihtiyaç duymadan lokal anestezi uygulaması ardından ağrısız,kontrollü ve estetik uygulamayı özen ve titizlikle yapar. Bu işlem 4 - 8 saat arasında kişinin greft sayısına göre değişim gösterir. 
 
 
 
Size uygun saç ekimi ve diğer estetik uygulamaları bize ulaşmanızın ardından doğru vede etik kurallar bütünlüğü içinde değerlendirilir.Uygun estetik yaklaşımlar hekimler tarafından görüşlerinize sunulur.Böylelikle gerekli analizler karşılıklı yapılmış olup,sorunlara aranan cevaplar ve teknikler  daha sağlıklı olur. 
 
  Ön izlem olarak saçınızın önden,yandan ve enseden fotoğraflarını çekerek Whatsapp hattımıza 0532 627 19 20 yollayarak bilgi alabilirsiniz.
 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Ekilen saçlar dökülür mü?

    Erkeksi tip dökülmede testosteron denilen erkeklik hormonunun rolü vardır. Önde bulunan saçlarda bu hormona duyarlılık mevcutsa dökülme gerçekleşir. Ense bölgesindeki saçlar ise genetik olarak dökülmeye dirençli, testosterona duyarsız özelliktedir. Bu nedenle ensede alınan ve ekim yapılan saçta dökülme gerçekleşmez.

  • Saç ekimi ne kadar sürmektedir?

    Ekilecek greft sayısına bağlıdır. Ortalama saç ekimi 6 saat sürmektedir. Ekilecek saç grefti sayısı fazla ise işlem uzayabilir . Az ise işlem daha kısa sürmektedir. (4-8 saat aralığı)