Forehead Stretching and Brow Lift | Esthetic Center | Esthetic Science Center


about
Forehead Stretching and Brow Lift

How to Do Forehead Stretching and Brow Lift

Brows and forehead are one of the most important factors in beauty. Nice and good shaped brows and creaseless forehead provides a healthy and young impression on face. On contrary a sagged brow and winkled forehead give a unhealthy and unhappy and young impression to the face.

Genetic factors, natural aging process and excessive mimic usage are one of the most common reasons for forehead wrinkling and brow sagging. This people are directed to forehead stretching and brow lift operations. 

Forehead Stretching and Brow Lift

The most common and simple procedure for forehead stretching is brow lift Botox. While it is not as simple as Botox, Hanging procedure is also a one of the simple method for forehead stretching and brow lift

Differing from other methods, endoscopic and open operational stretching procedure is done as considered one’s personal condition.

General anesthesia is method of anesthesia for forehead stretching and brow lift. In some conditions sedation only is also be considered. Patient is discharged at the same day of operation. General recovery time is 1 week.
 

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS
 • Alın germe, kaş kaldırma için uygun adaylar kimlerdir?

  Alın germe işlemi 40 yaşı geçmiş, alında kırışıkları oturmuş, kişilere ugulanır. Elle kaşları yukarı kaldırdığımızda estetik görünüm düzeliyorsa kaş düşüklünden bahsedebiliriz. Kaş düşüklüğü yapısal da olabildiğinden genç hasta grubuna da uygulanabilir. Bazen hastalar üst göz kağında düşüklük ve fazlalık şikayeti ile başvurabilirler. Bu şikayetlerinin kaş düşüklüğünden kaynaklanıyorsa kaş kaldırma işlemi uygulamak gereklidir.

 • Ameliyat öncesi değerlendirme nasıl yapılır?

  Hasta ameliyat öncesi değerlendirilir. Kaşın yeri normal ancak sadece kaşın dış kısmı mı kaldırılmak isteniyor, alında kırışıklık ve gevşekllik durumu varmı bunlar değerlendirilir. Sonra ameliyat planlanmasına geçilir. Örneğin kadınlarda kaşın dış kısmı alın kemiğinin üstüne göre hedeflenir. Erkek hastarda ise alın kemiği hizasına göre planlama yapılır. Hafif bir düşüklük var ise ameliyat istemiyorsa botoks gibi seçenekler değerlendirilir. Alın germe uygulanacaksa genel anestezi protokolü uygulanır. İple askı yada şakak germe işlemi yapılacaksa lokal anestezi ve sedasyon uygulanabilir.

 • Kaş kaldırma, alın germe ve işlemi nasıl yapılmaktadır?

  Kaşlar hafif düşük, alın normalse ve hasta amelyat dışı bir çözüm istiyorsa botox enjeksyonu uygulaması yeterli olacaktır. Alın normal kaşların durumu düşük ve kalıcı bir işlem istiyorsa saçlı deriden küçük kesilerle girildikten sonra iple kaşlar yukarıya kaldırılarak asılır. Eğer göz etrafında derinleşen kaz ayakları varsa , kaşın dış tarafının kaldırılması isteniyor göz kapağına yığılmanın da giderilmesi gerekiyorsa şakak kaldırma (temporal lift) ameliyatı gerekir. Daha kalıcı bir yöntemdir ve şakak bölgesinde saçlı deriye yapılacak küçük kesilerle girilerek yapılır. Kaş düşükşüğüne alında yatay çizgilerde bir derinleşme veya gevşeklik durumu eşlik ediyorsa alın germe işlemi uygulamak gereklidir. Alın germe ameliyatı saçlı deriye yapılacak kesilerlre açık yapılabildiği gibi son zamanlarda endoskopik yöntemlerin gelişmesiyle küçük keslilerle de uygulanabilir. Son zamanlarda endoskopik alın germe işlem popüler hale gelmiştir.

 • Ameliyat sonrası neler yaşanır?

  Asma tekniği ile kaş kaldırma işlemi yapılmışsa hasta işlem sonrası evine gönderilebilir. Şakak germe yapılmışsa birkaç saat hastanede tutulduktan sonra taburcu edilebilir. Alın germe ameliyatı geçirmişse gözlem sonrası aynı gün içinde taburcu olup olmayacığına cerrah karar verecektir. Alın germe yapılan hastalarda ağrı görülebilir. Ağrı kesicilerle bu ağrılar kontrol altına alınacaktır. Hafif şişlik ve morlukların olması doğaldır. Bunlar birkaç gün içinde kaybolacaktır.

 • Sonuçlar kalıcı mıdır?

  Yaşlanma süreci , yerçekimin olumsuz etkileri gibi olumuz etkillerin devamlılığı nedeniyle zamanla kaşlar bir miktar düşebilir. Ancak işlemler uzun dönem kalıcılığını devam ettirecektir.