Eyelid Esthetic | Esthetic Center | Esthetic Science Center


about
Eyelid Esthetic

Having a Youthful Eye Contours with Eye Esthetics

One of the most important parts of the body to look beautiful and younger is eye contours. One of the most applied sites of esthetics is eye contour esthetics. It shows the most early signs of skin aging as the wrinkling and under eye bags. These signs can make people seem older and unhealthy and this kind of esthetics can look people younger than they are. Eye esthetics is nowadays at very effective point to solve the problems at this site. 

Eye esthetic methods

First method for eye esthetic is laser treatment technique as of the non-surgical method.  This method is applied as 3 steps. Also there is surgery method for people having more than just under eye bag and wrinkle problem. 

Eye esthetics surgery is not a risky or long lasting procedure. Local or general anesthesia is applied and under eye bags are removed gently by having a small cut under the bags. Other techniques are also short lasting and simple methods. 

 

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS
 • Göz kapağı estetiği neden önemlidir ?

  Göz ve çevresi önemi bir estetik parçadır. Yaşlanmanın ilk başladığı yer olduğundan bu bölgenin problemlerine erken yaklaşım önemlidir. Son dönemlerde göz kapağına yönelik klasik ameliyat tekniklerinde eksikliler olduğu farkedilerek sadece göz kapağı estetiğini hedefleyen anlayıştan vazgeçilmiş göz kapağının etraf dokularla ilişkisini değerlendiren göz çevresi estetiği anlayışa geçilmiştir. Tüm bu nedenlerden dolayı ameliyat öncesi değerlendirme çok önemlidir. Neye ihtiyacınız olduğunu cerrahınız size anlatacak ve karar verecektir.

 • Ameliyat öncesi değerlendirme nasıldır?

  Sorun sadece kaz ayakları ise botoks enjeksyonu yeterli olacaktır. PRP, mezoterapi enjeksyonları, peeling uygulamaları, lazer, radyofrekans gibi ameliyat dışı gençleştirme işlemleri göz kapağı ve etrafının estetiğine olumlu katkı sağlayabilir. Göz kapağı altında yanağa inen oluklar mevcutsa sorun dolgu enjeksyonu ile geçici olarak doldurularak giderilebilir. Yağ enjeksyonu ile daha kalıcı bir işlem uygulanabilir. Üst göz kapağındaki yığılma kaş düşüklüğü ve alın gevşekliğinden kaynaklanıyorsa şakak germe ile kaşın dış kısmı yükseltilerek yığılma önlenebilir. Gerekirse alın germe veya endoskopik kaş kaldırma da yapılabilir. Göz kapağında deri fazlalığı ve torbalanma mevcutsa klasik göz kapağı estetiği ameliyatıyla bu sorunlar giderilebilir. Göz kapağı altındaki çukur, dolgu yada yağ enjeksyonları ile giderilemeyek kadar derinse klasik göz kapağı ameliyatından vazgeçilmeli, göz kapağını yanak bölgesiyle ilişkisini düzeltecek orta yüz kaldırma ameliyatı yapılmalıdır.

 • Ameliyat kaç yaşından itibaren yapılabilir?

  Yaşlanma sürecinin oturmaya başladığı 35 yaşından itibaren yapılır. Üst yaş sınırı yoktur. Sınırlı işlemler ameliyat dışı botoks mezoterapi PRP enjeksyon uygulamaları daha erken yaşlarda yapılabilir.

 • Göz kapağının estetik ameliyatı nasıl yapılır?

  Ameliyat lokal anesteziyle yapılabildiği gibi genel anesteziyle de yapılabilir. Sadece üst göz kapağı, sadece alt göz kapağı yada her ikisiyle birlikte yapılabilir. Ameliyat süresi her bir kapak için 30 dakikadır. Üst göz kapağı estetik ameliyatı üst göz kapağı kıvrımından yapılacak kesiyle fazlalık deri kas ve yağ dokusu alınır ve kesi estetik dikişle kapatılır. Alt göz kapağında ise kirpiklerin dibinden yapılacak kesi ile girilir. Fazlalık deri kas ve torbalanmaya neden olan yağ dokular alınır. Estetik dikişle kesi onarılır. Ameliyat sonrası dikiş yerlerini görmeyi engellemeyecek şekilde küçük bantları ile kapatılacaktır.

 • Ameliyat sonrası neler yaşanır?

  Ameliyattan sonra aynı gün eve dönülebilir. Ağrı yoktur. Göz çevresinde oluşacak şişliği azaltmak amacıyla soğuk uygulaması yapılır. Bu önlemlere rağmen, göz çevresinde şişlik ve morluk oluşabilir. Bu şişlik ve morluklar ilk 2 gün artarak seyreder. 3. günden itibaren giderek azalmaya başlar. Ameliyat sonrası dinlenmelerde birkaç yastıkla başın yüksekte tutulması ödemin azalmasına yardımcı olur. 4. günde bantların alınmasıyla yüzünüzü yıkayabilir göz kapağını nemlendiren kremler kullanabilirsiniz. 6. günde dikişleriniz alınır. Bu dönemden itibaren hafif makyaj yapabilirsiniz. Ağır sporlardan, solaryum, sauna, güneş banyosu , buhar banyosu gibi ödem arttıran uygulamalardan 6 hafta boyunca kaçınmalısınız. Dikiş izleriniz ilk zamanda pembe renk nedeniyle farkedilebilir. Göz kapağı estetik kaidelerin uygulanması şartıyla vücudun iz bırakmayan tek bölgesi olduğundan zamanla farkedilmez hale gelecektir.