Abdominal Lifting | Esthetic Center | Esthetic Science Center


about
Abdominal Lifting

Due to pregnancy or weight loss there could be sagging in many woman s abdomen. With the help of abdominal lifting operations these saggings improved. Thus while one is improved as body shape they also feel good about psychologically.

The important point in this surgery is smoking. Patients should stop smoking before surgery. They should  also stop blood thinners before surgery.

General Information about Surgery

Surgery cuts will be hidden underwear. There will be 2 cuts at abdomen at the line of cesarean cut. With cutting at this site loose muscles at lower abdomen will be joined. If liposuction is added to this operation there will be better results. In fact abdominal lifting is generally done with liposuction together. 

Joining could be done with other surgeries other than liposuction but this could result in lengthening of operation. A usual abdominal lifting duration is 3-4 hours.

Post- Surgery 

There is need to 2-3 days of hospital stay after surgery. 1 Week of bed rest is important after surgery. Corset should be wearied after 2 weeks of operation. Then patients will return back to daily life. However avoiding heavy exercise after 2 month is important

 

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS
 • Karın germe için uygun bir adaymıyım?

  Eğer hamilelik veya kilo verme dönemlerinden sonra karnınızda bir sarkıklık oluşmuşsa, spor yapılsada sarkıklığın gitmediğinden yakınıyorsanız, kilolu değilseniz ve özellikle düz bir karın ile yaşamak istiyorum diyorsanız abdominoplasti için bir adaysınız.

 • Ameliyat öncesi süreç nasıldır?

  Eğer sigara içiyorsanız, ameliyattan 2 hafta öncesinden 2 hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanıyorsanız ameliyat öncesi kesmeniz gerekir. Ameliyat öncesi operasyonun detaylarının planlanması için bir çizim yapılacak bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri ile operasyon öncesi süreç tamamlanacaktır.

 • Ameliyatta iz kalır mı?

  İç çamaşırı altında gizlenebilen, bikini bölgesi diye tabir edilen üzerinde kesi yapılarak ameliyata başlanır . Göbek çevresine cerrahın tercihine göre ikinci bir kesi yapılır. Karın bölgesindeki ki fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır. Karın kaslarını toparlayan dikişler konulduktan sonra operasyon tamamlanır. İzler tamamen bikini bölgesinde kalır. Zamanla izler solar ve deri rengine döner. Ameliyatta sarkan deriler alındığından hamilelik esnasında oluşan çatlaklar giderilmiş olur.

 • Ameliyat sonrası dönemde neler yaşanır?

  Ameliyat sonrası dönemde karındaki gerginliği azaltma için belden aşağı kısmın 45 derece yukarda olduğu bir pozisyonda yatmanız sağlanacaktır. Karın bölgenize uygulanacak korse de gerginliği azaltmada yardımcı olacaktır. Yatak içinde hareket edebilirsiniz. Yatak pozisyonu yavaş yavaş düz hale getirilerek karın bölgeniz gerginliğe hazır hale getirilecektir. Hastanede kalış süresi ortalama 2-3 gündür.

 • İşe ne zaman dönebilirim?

  İlk hafta evde istirahat dönemidir. İlk birkaç gün kesi bölgesinin ıslanmadığı yarum duş alınabilir. 2 hafta içinde sosyal hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz. İlk 2 ayda ağır sporlardan kaçınmalıısınız. Güneşlenmek sauna solarium gibi faaliyetlerde 2 ay sonrasına bırakmalısınız. Tatil planlarınız varsa ona göre hareke etmek faydalı olacaktır.

 • Mini karın germe (mini abdominoplasti) nedir?

  Üst karında bir problem olmadığı, karın kaslarınının durumunun iyi olduğu, sarkıklık derecesinin az olduğu durumlarda göbek yerine herhangi bir girişimin yapılmadığı, dolayısıyla yerinin değiştirilmediği daha minimal karın germe ameliyatı tercih edilir. Bu ameliyat yönteminde hasta daha çabuk toparlanır, daha kısa zamanda tabucu olur, daha kısa zamanda işine ve sosyal hayatına döner.

 • Diğer ameliyatlarla kombine edilir mi?

  Sıklıkla liposuctionla birlikte yapılır. Çok ağır olmamak koşuluyla diğer ameliyatlarla kombine edilebilir ancak bunun ameliyat süresini uzatacağı unutulmamalıdır.